Dla lekarzy

Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dotyczących naszego sprzętu jak i samego badania. Wybierając menu poniżej, możecie Państwo poznać specyfikację urządzenia, dowiedzieć się, jakie jest pole obrazowania oraz pobrać skierowanie do samodzielnego wydrukowania.

Tomograf CS 9300 to urządzenie, z którego usług z powodzeniem mogą korzystać lekarze stomatolodzy i laryngolodzy. Jedno urządzenie – CS 9300 – łączy w sobie możliwość wykonywania tomografii 3D małego, średniego i dużego pola obrazowania oraz pantomografii 2D.  Wszechstronność urządzenia zapewnia aż 7 różnych pól obrazowania oraz zróżnicowane programy diagnostyczne.

Badania o małym polu obrazowania bardzo często są wykonywane przez Tomograf CS 9300 dla potrzeb diagnostycznych w endodoncji, w której precyzja radiogramu i niska dawka mają największe znaczenie. Badania o dużym polu obrazowania są nieocenioną pomocą przy planowaniu rozległych zabiegów chirurgii szczękowo-twarzowej i ortodoncji. Dzięki precyzyjnemu i sprawnie działającemu oprogramowaniu Kodak Dental Imagine Software również implantolodzy posługują się nim podczas planowania zabiegu. W laryngologii jest wykorzystywany do obrazowania ucha wewnętrznego i zatok.

Niezależnie od rodzaju badania, Tomograf CS 9300 wykonuje badania najwyższej jakości w porównaniu ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Szeroki wybór formatów zdjęć znajdujących się poniżej, daje gwarancjeę dopasowania się rozmiarem i rozdzielczością do wymagań stawianych przez różne dziedziny stomatologii i laryngologii.

Pole obrazowania | Przykłady zdjęć

Zastosowanie

 • Implantologia
 • Przypadki jednoczesnego występowania kilku zębów zatrzymanych
 • Inne przypadki wymagające obrazowania szczęki i żuchwy

 • Implantologia
 • Przypadki jednoczesnego występowania kilku zębów zatrzymanych
 • Inne przypadki wymagające obrazowania szczęki i żuchwy

 • Implantologia
 • Przypadki wymagające obrazowania jednego łuku zębowego

 • Endodoncja
 • Pojedyncze implanty
 • Przypadki wymagające obrazowania najwyższej dokładności

 • Obrazowanie pojedynczego ucha
 • Obrazowanie pojedynczego stawu skroniowo-żuchwowego

 • Obrazowanie obu uszu
 • Obrazowanie obu stawów skroniowo-żuchwowych

 

 • Ortodoncja
 • Złożone przypadki wymagające obrazowania głowy
 • Chirurgia ortodontyczna
 • Rekonstrukcje twarzy
 • Zdjęcia pourazowe
 • Obrazowanie zatok i dróg oddechowych

System CS 9300 zapewnia użytkownikom optymalną kontrolę nad doborem najbezpieczniejszej dla pacjenta dawki promieniowania. Technologia tomografii wolumetrycznej wykorzystywana do wykonywania obrazów diagnostycznych za pomocą tomografu CS 9300 zapewnia dużo niższą dawkę promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi tomografiami spiralnymi stosowanymi w medycynie (CT). Aparat pozwala na dalszą redukcję dawki poprzez dobranie zakresu tomografii jedynie do obszaru, który wymaga obrazowania. Urządzenie może pracować również w trybie skróconego czasu badania (do 12 sekund),  co pozwala jeszcze bardziej ograniczyć dawkę i zmniejszyć ryzyko powstania nieostrego radiogramu.

Połączenie szybkości, doskonałej jakości obrazu oraz precyzyjnego pozycjonowania w maksymalnym stopniu ogranicza ryzyko powtórzenia badania zapewniając bezpieczeństwo zarówno osobie badanej jak i lekarzowi.

 

5×5 cm

Jak wynika z doświadczeń dużą trudność sprawia precyzyjna wizualizacja przypadków zębów zatrzymanych z użyciem tradycyjnego obrazowania 2D.

5×5 cm

Pełne spektrum pól obrazowania w połączeniu z innowacyjnym modułem planowania wszczepów implantologicznych pozwala na postawienie pełnej diagnozy i zaplanowanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

17×13,5 cm

Największe pola obrazowania pozwalają na pełną diagnostykę pacjenta dla potrzeb nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii szczękowo-twarzowej. Programy diagnostyczne obejmujące duże pola obrazowania są również niezastąpione w chirurgii ortodontycznej czy planowaniu dużych zabiegów.

10×5 cm

Użycie obrazowania 3D pozwala lekarzowi szybko i precyzyjnie określić liczbę, a także orientację zębów nadliczbowych w relacji z innymi tkankami.

10×10 cm

Bogata biblioteka implantów różnych producentów zawarta w programie pozwala na planowanie zabiegu z niespotykaną precyzją i z wykorzystaniem wszczepów o praktycznie dowolnym kształcie i rozmiarze. Trójwymiarowa wizualizacja i generowanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie umożliwia precyzyjne dobranie implantu i protetyki do budowy pacjenta.

17×6 cm

To pole obrazowania wykorzystywane jest w diagnostyce najbardziej skomplikowanych przypadków ortodontycznych. Specjalny program diagnostyczny dla stawów skroniwo-żuchwowych pozwala na pełną analizę struktur główki i panewki stawu, ocenę przerwy międzystawowej oraz okolicznych tkanek.

Parametry techniczne wykonywanych przez nas zdjęć oraz urządzeń, jakimi się posługujemy są bardzo ważnymi informacjami dla lekarza. Zamieszczamy pełną specyfikację techniczną, która potwierdzi wspomniane wcześniej zalety urządzenia.

Badanie tomograficzne
Typ sensora Ciągły lub impulsowy
Czas skanu 12-28 sekund (+/- 10%)
Rozmiar Voxel (µm) 900 do 500
Pole obrazowania (cm) 5×5, 8×8, 10×5, 10×10, 17×6, 17×11, 17×13,5
Czase rekonstrukcji Poniżej 2 minut (w zależności od konfiguracji komputera)
Badanie pantomograficzne
Typ sesnora TFT
Czas ekspozycji 4 do 16 sekund
Rodzaj badań Pantomogram, segmenty pantomogramu, zatoki szczękowe, projekcja boczna stawów (stawy otwarte, zamknięte)

Skierowałem pacjent na badanie, wrócił i co dalej?

Każdy pacjent, którego wysyłacie Państwo do naszej pracowni na badanie, koniecznie powinien mieć z sobą skierowanie na konkretne badanie. Jeżeli nie ma przeciwwskazań co do przeprowadzenia badania (np. ciąża ) – wykonujemy badanie. Po badaniu pacjent otrzymuje nośnik CD z nagranym badaniem.

Aby ułatwić i umożliwić każdemu z lekarzy przeglądanie wyników badania, wraz z badaniem pacjenta na nośniku zapisywana jest również przeglądarka Kodak Dental System CS 3D Imaginig. Do odtworzenia oprogramowania potrzebne są minimalne wymagania systemowe. Wspomniane oprogramowanie nie tylko ułatwia pracę lekarzowi, ale jest doskonałym narzędziem do komunikacji z pacjentem. Aplikacja CS 3D Imaging pozwala na przeglądanie warstwa po warstwie przekrojów osiowych, strzałkowych, koronalnych, skośnych i transwersalnych, pozwalając na szybkie uzyskanie pełnej informacji niezbędnej do postawienia trafnej diagnozy.

Wystarczy pobrać i wydrukować

Skierowanie dostępne jest w formacie PDF i można pobrać je bezpłatnie, klikając w przycisk po prawej stronie.

Dokumentacja medyczna jest udostępniana:

 1. Pacjentowi, którego ta dokumentacja dotyczy za okazaniem dowodu tożsamości (dowód osobisty, paszport);
 2. Przedstawicielowi ustawowemu pacjenta za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
  • rodzicom, do chwili ukończenia przez dziecko 18 lat za okazaniem swojego dowodu osobistego;
  • opiekunom ustanowionym przez sąd za okazaniem stosownego orzeczenia (opieka nad małoletnim, opieka nad niepełnosprawnym lub ubezwłasnowolnionym, kurator, itp.).
 3. Osobie upoważnionej przez pacjenta w pisemnym upoważnieniu z notarialnie lub urzędowo poświadczonym podpisem upoważniającego;
 4. Po śmierci pacjenta prawo wglądu w dokumentację medyczną ma osoba upoważniona przez pacjenta za życia w pisemnym oświadczeniu z zaznaczeniem, że pełnomocnictwo jest udzielone na wypadek śmierci.